Filmy
  • Aktualności
  • Idea Leasing - nowy sposób finansowania aut nowych i używanych

Idea Leasing - nowy sposób finansowania aut nowych i używanych

Przedsiębiorcy coraz częściej wolą używać niż posiadać – biura, oprogramowanie czy samochody dla swojej floty. Idea Leasing jako pierwsza firma na polskim rynku zaoferowała pionierskie rozwiązania finansowe: leasing karencyjny dla aut nowych i używanych oraz Happy Miles – w którym wysokość raty leasingowej uzależniona jest od liczby przejechanych kilometrów.

Obecnie coraz więcej aspektów naszego życia wiąże się bardziej z używaniem, niż posiadaniem. Zamiast mieć biura w reprezentatywnym drapaczu chmur, firmy, a szczególnie start-upy, chętniej korzystają z przestrzeni co-workingowych. Przedsiębiorcy wynajmują biurka i współdzielą open-space z innymi, odchodzą też od kupowania oprogramowania na rzecz używania usług IT „w chmurze”. Podobnie jest z samochodami, które firmy częściej wolą używać, niż posiadać. Tezę tę potwierdzają wyniki spółek leasingowych, które w 2016 roku sfinansowały w Polsce pojazdy lekkie o wartości ponad 24 mld zł, czyli aż o 30,9 proc. więcej niż w roku 2015.

Wakacje od rat
Dobre wyniki firm leasingowych to efekt nie tylko coraz lepszej koniunktury, ale też innowacji produktowych w ofercie. Dla przykładu, Idea Leasing na 2017 rok przygotowała kolejne, nowe produkty finansowe, dopasowane do rodzaju i wielkości, a przede wszystkim oczekiwań klientów. Jednym z nich jest leasing karencyjny, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą skorzystać z trzymiesięcznych „wakacji” od spłaty rat. Dopiero od czwartego miesiąca po zawarciu umowy leasingowej klient zaczyna spłacać raty kapitałowo-odsetkowe. – Rozumiemy potrzeby przedsiębiorców i wiemy, że szczególnie start-upy na początku prowadzonej działalności potrzebują czasu i kapitału na rozwój. Dlatego chętnie korzystają z takich rozwiązań jak odroczona forma płatności w leasingu karencyjnym. W zeszłym roku zaproponowaliśmy ten produkt sektorowi pojazdów dostawczych i po bardzo dużym zainteresowaniu naszych klientów, w tym roku wprowadziliśmy go dla pojazdów osobowych – wyjaśnia Robert Bendlewski, dyrektor Departamentu Pojazdów w Idea Leasing. W leasingu karencyjnym można sfinansować nowe auto dostawcze (do 3,5 t) lub auto osobowe, zarówno nowe, jak i używane.

Rata uzależniona od pokonanego dystansu
Idea Leasing zaoferowała przedsiębiorcom również inne pionierskie rozwiązanie: Happy Miles – czyli leasing na kilometry. To leasingobiorca decyduje, ile wyniesie jego rata, ponieważ jej wysokość zależy od dystansu pokonanego przez pojazd. – Taki model kalkulacji znakomicie sprawdza się w przedsiębiorstwach, w których przychody są skorelowane z liczbą kilometrów przejechanych przez firmowe samochody – podkreśla Robert Bendlewski. Im mniejszy dystans pokonują pojazdy, tym mniej firmy płacą za leasing. Dlatego leasing na kilometry jest dobrym rozwiązaniem dla branż sezonowych – transportowych, budowlanych, ale i przedstawicieli handlowych. W mniej obsługiwanych przez pojazdy okresach, przedsiębiorcy płacą niższe raty i mają kontrolę nad płynnością finansową. – Dodatkowe korzyści nowego produktu to przyjazna, intuicyjna aplikacja połączona z urządzeniem GPS w aucie, która na bieżąco pomaga zarządzać flotą pojazdów, m.in.: zużyciem paliwa, trasami przejazdu, ubezpieczeniami, przeglądami technicznymi. Dzięki niej można monitorować także czas pracy kierowcy i jego styl jazdy, weryfikując czy stosuje się do zasad eco-drivingu, przekładających się na realne oszczędności w zużyciu paliwa – dodaje Bendlewski.
Leasing na kilometry jest dedykowany nowym i używanym samochodom osobowym, dostawczym, ciężarowym, a także autobusom i motocyklom. Po zakończeniu umowy leasingowej przedsiębiorca może, ale nie musi wykupywać pojazdu. W sytuacji, gdy zamierza zostać właścicielem pojazdu, może również skorzystać z kredytu samochodowego. Idea Leasing oferuje kredyt na samochody nowe i używane. Raty kredytowe mogą zostać rozłożone nawet na 10 lat. Taki kredyt to rozwiązanie dopasowane do potrzeb różnych podmiotów gospodarczych, a także rolników i klientów indywidualnych, którzy uzyskują dochód z różnych źródeł.

Ostatnie artykuły