Filmy

Atlas Poland

Firma Atlas Poland Sp. z o.o. jest polskim, autoryzowanym dealerem koncernu Terex. Obok głównej siedziby w Gdyni posiada także oddziały w Sosnowcu oraz w Białymstoku. Amerykański koncern Terex to trzeci, co do wielkości, na świecie producent maszyn budowlanych.

Koparki gąsienicowe
Nowa generacja koparek gąsienicowych Terex została wyposażona w nowe obrotowe nadwozie o zwiększonej stabilności i poziomie siły skręcającej oraz w nowe parametry kinematyczne - zwiększona wydajność kopania, udźwig, siła zrywania i łamania. Również układy hydrauliczne zostały zmodernizowane. W koparkach zastosowano najnowszy silnik Cumminsa oraz nowe podwozie z całkowicie nowym układem przenoszenia napędu.
Silnik wyposażony jest w systemy pochłaniania drgań. Jest to pierwszy na rynku silnik tej klasy spełniający wymagania norm Tier 3. Parametry jednostki są również zgodne z normą emisji spalin EU-RL 97/68 (poziom 3).
W najnowszej serii koparek gąsienicowych zamontowany jest system AEM. Jest to elektroniczny system kontroli i monitoringu pozwalający precyzyjnie zoptymalizować pracę koparki i dopasować jej parametry do każdego zadania. Głównym zadaniem systemu AEM jest skorelowanie działania silnika i pomp hydraulicznych, aby maksymalnie wykorzystać ich moc przy zachowaniu stabilnej szybkości pracy silnika. System AEM informuje także o ważnych funkcjach roboczych. Na dużym, wyraźnym ekranie wyświetlane są wszelkiego rodzaju ostrzeżenia. Menu obsługi zawierające informacje o okresach międzyprzeglądowych i dane pomiarowe upraszcza prace konserwacyjne i diagnozowanie ewentualnych usterek.
Kolejną z zalet jednostki jest łatwość dostępu do newralgicznych punktów konstrukcji na wypadek konieczności naprawy. Bezpośredni dostęp do silnika zapewnia bezpieczna platforma przeciwpoślizgowa. Codziennych przeglądów technicznych można dokonywać wygodnie z poziomu podłoża. Przyjazne dla użytkownika panele obsługi ułatwiają prace konserwacyjne.
Aby ułatwić zespołom obsługi technicznej dokonywanie błyskawicznych przeglądów, punkty pomiarowe zlokalizowano w łatwo dostępnych miejscach.

Koparki kołowe
Koparki Terex serii 05 są wszechstronnymi maszynami, nadającymi się z powodzeniem do większości prac budowlanych. Dzięki optymalnemu rozłożeniu masy charakteryzują się dużą zwrotnością, a lekkie i wytrzymałe ramię oraz zastosowanie czułego systemu hydraulicznego pozwala na płynną pracę urządzenia.
Zadbano także o odpowiedni komfort pracy operatora. Kabina jest przestronna, łatwo do niej wejść, a klimatyzacja zapewnia optymalną temperaturę nawet w ekstremalnych warunkach.
Atutem koparek są też łyżki, których najbardziej narażone na zużycie elementy są produkowane z wytrzymałej, utwardzanej i hartowanej stali drobnoziarnistej. Poza tym ich zaletą jest także stożkowaty kształt oraz płaskie zęby, zmniejszające opór, a przez to umożliwiające łatwe wgryzanie się w podłoże.
Różnorodna paleta dostępnych chwytaków obejmuje urządzenia zaopatrzone zarówno w jeden jak i kilka siłowników oraz urządzenia o łyżkach podwójnych i pojedynczych. Modele chwytaków powstają na bazie wzorów standardowych, jak również w serii wyposażonej w łyżki o różnych rozmiarach. Chwytaki są zaprojektowane tak, by dać użytkownikowi maksymalną siłę uchwytu i optymalne wypełnienie. Układ hydraulicznego obrotu chwytaka znajduje si ę na wyposażeniu seryjnym sprzedawanych maszyn.
Budowa koparek Terex pozwala na łatwe mocowanie dodatkowych narzędzi roboczych, a w razie konieczności także dodatkowej jednostki hydraulicznej. Urządzenia wymienne pozwalają na maksymalną elastyczność w doborze wymaganych narzędzi roboczych. Prosta i solidna konstrukcja elementów mechanicznych i hydraulicznych pozwala na ich montaż przy minimalnym wysiłku, a co za tym idzie zapewnia dużą oszczędność czasu.

źródło: Atlas Poland

Ostatnie artykuły