Filmy
  • Artykuły
  • Wynajem długoterminowy w sieci DBK

Wynajem długoterminowy w sieci DBK

Na rynku usług finansowych istnieje spółka Hama Polska. Jest to firma, która powstała w wyniku połączenia udziałów kapitałowych DBK Sp. z o.o. dealera ciężarówek marki DAF oraz Hama Trucks z siedzibą w Augsburgu. Hama Polska należy do Grupy DBK i zajmuje się usługą wynajmu długoterminowego pojazdów.DBK Sp. z o.o. działa na rynku jako dealer samochodów ciężarowych DAF ponad 10 lat. W ciągu tego czasu w ramach jej biznesowej działalności i realizacji strategii "Total Care", powstał motoryzacyjny holding – Grupa DBK, którą tworzy kilka powiązanych ze sobą kapitałowo spółek, dzięki którym klient w jednym miejscu może zrealizować wszystkie potrzeby transportowe. Na przestrzeni kilkunastu lat w Grupie DBK pojawiały się kolejno nowe spółki związane z branżą transportową, począwszy od Bene Trucks – dostawcy używanych samochodów, poprzez usługi leasingowe, sprzedaż naczep, samochodów dostawczych do 3,5 t marki VW, po powstałą niedawno spółkę Hama Polska oferującą długoterminowy wynajem pojazdów.

HAMA Polska wkroczyła na rynek usług CFM (CENTRAL FLEET MANAGEMENT), bazując na wieloletnim doświadczeniu HAMA Trucks, uzbrojonej w szeroko pojęte zaplecze: pojazdy, stacje serwisowe w całej Europie, oraz niezbędne doświadczenie.
Polski przedstawiciel oferuje firmom transportowym i przedsiębiorstwom przewozowym komfortową usługą polegającą na krótkoterminowym, średnio i długoterminowym wynajmie środków transportu. Okres wynajmu pojazdów możliwy jest od 3 miesięcy do 3 lat .

Klienci za pośrednictwem Hama Polska mogą przekonać się o zaletach płynących z wynajmu, którymi są stałe przewidywalne koszty płynące z eksploatacji, dyspozycyjność i mobilność pojazdów. Klient opłacając ratę za wynajem środków transportu poza kosztami paliwa i opłatami drogowymi nie musi martwić się o pozostałe koszty użytkowania jak: serwis, załatwianie formalności związanych z ubezpieczeniem, wymiana opon, podatek od środków transportu. Korzyści z wynajmu pojazdów polegają na tym, że usługobiorca pozbywa się kłopotów związanych z zakupem i utrzymaniem floty, optymalizuje koszty i oszczędza czas potrzebny na efektywne zarządzanie flotą.

Hama Polska powiela strukturę organizacyjną DBK, co oznacza, że siedziba znajduje się w Olsztynie a oddziały zlokalizowane są w Gdańsku, Toruniu, Szczecinie, Białymstoku, oraz dodatkowo w Jankach pod Warszawą i Wrocławiu. Osobą zarządzającą spółką jest Adam Auksztulewicz od wielu lat związany z działalnością w Grupie DBK

- Pojawienie się kolejnej spółki w Grupie jest dla nas potwierdzeniem , że wytyczona wiele lat temu strategia działania okazała się właściwą drogą rozwoju. Wszystkie powołane w ramach Grupy spółki nieźle sobie radzą i osiągają dobre wyniki finansowe. Obserwując rynek widzę olbrzymi potencjał w usługach wynajmu środków transportu, coraz więcej firm dostrzega zalety płynące z oddawania floty w zarządzanie wyspecjalizowanym firmom – mówi prezes zarządu Grupy DBK, Ireneusz Sobieski, autor usługi TOTAL CARE

materiały: DBK sp. z o.o.

Ostatnie artykuły