Filmy
  • Artykuły
  • E-bik - likwidacja szkody przez internet

E-bik - likwidacja szkody przez internet

Chyba każdy kierowca choć raz zajmował się likwidacją szkody komunikacyjnej. „Prywatnym” kierowcom zdarza się to kilka razy w życiu. Firmom, które posiadają flotę pojazdów nawet kilka razy w tygodniu – dla nich likwidacja szkody to chleb powszedni.Firmy działające na tzw. „własną rękę”, często zawierają umowy niedopasowane do swoich potrzeb. Taki błąd może poważnie nadszarpnąć budżet, a na to nie stać żadnej firmy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się usługi brokerskie. Brokerzy oferują pełną obsługę ubezpieczeń, profesjonalne doradztwo, identyfikują zagrożenia, pomagają w wyborze trafnego pakietu ubezpieczeń, znają dynamicznie zmieniający się rynek, mają wiedzę o nowo wprowadzonych produktach. Czy mogą zaoferować jeszcze więcej?

Innowacje i pomysłowość
Jedno jest pewne - komputer i Internet to duet bez którego współczesna firma nie potrafiłaby funkcjonować. Firmy, które doceniają potencjał tego duetu idą o krok do przodu. Łącza nowoczesne technologie z wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu jednocześnie zarabiają i pomagają oszczędzać innym. Przykładem takiej firmy jest gdański broker – firma BIK Brokers, specjalizująca się w ubezpieczeniach komunikacyjnych. We wrześniu 2005 roku, BIK Brokers wprowadziła na rynek usługę asysty szkodowej, wspomaganej systemem informatycznym e-bik. Była to pierwsza w Polsce usługa likwidacji szkód wspomagana programem IT. Zalety i unikatowość rozwiązania wprowadzonego przez BIK Brokers, zostały docenione w konkursie Lider Innowacji 2006 roku, zorganizowanym w ramach europejskiego projektu Regionalnej Strategii Innowacji. Gdański broker zdobył nie tylko tytuł konkursowego finalisty, ale przede wszystkim tytuł firmy proinnowacyjnej, nowoczesnej, stosującej dobre praktyki w prowadzeniu biznesu.

O systemie
E –bik został stworzony z myślą o sprawnej i efektywnej obsłudze firmowych flot samochodowych, które na co dzień zmagają się z trudnym procesem likwidacji szkód. Dlaczego trudnym… Ponieważ bierze w nim udział nie tylko właściciel auta, ale i policja, zakład ubezpieczeń, warsztat, rzeczoznawca czy bank jeśli samochód był kupiony na kredyt. Często interesy wszystkich stron są sprzeczne co objawia się niedopilnowaniem procedur czy niedotrzymaniem terminów, a skutkuje niewypłaceniem odszkodowania. Problem narasta wraz z liczbą samochodów, które posiada dana firma.

- e-bik to narządzie, które jest bardzo potrzebne branży CFM. Odciąża fleet managerów od obowiązku nadzorowania procesu odszkodowawczego, pomaga obniżać realne koszty związane z obsługą floty, jest cenną bazą informacji pomagających analizować strategię ubezpieczeniową, a w wielu przypadkach skraca także czas oczekiwania na odszkodowanie komunikacyjne – ocenia Konrad Karpowicz, dyrektor handlowy w firmie Masterlease Polska.

Szybko, ale dokładnie
BIK Brokers postanowił usprawnić proces likwidacji szkody wspomagając go nowatorskim systemem e-bik. Fenomen e-bika polega na cyfrowym obiegu dokumentów i fachowej bazie danych. Dzięki systemowi e-bik, broker może swobodnie prowadzić asystę szkodową, kontaktując się ze wszystkimi stronami procesu. Tak więc tzw. odbijanie piłeczki…to przeszłość. Broker na bieżąco, krok po kroku śledzi na jakim etapie znajduje się proces odszkodowawczy i po czyjej stronie pojawiają się ewentualne opóźnienia w składaniu dokumentów. Program e-bik umożliwia brokerowi kierowanie aut do wybranych, pewnych warsztatów samochodowych oraz określenie czasu ich naprawy – przy „tradycyjnej” likwidacji szkody, za takie szacunki trzeba dużo zapłacić. Cennym atutem e-bika jest także skrócenie czasu likwidacji szkody, a co za tym idzie szybszy powrót samochodu do firmy. E –bik to również cenna baza informacji - firmy zarządzające pojazdami firmowymi mogą analizować aktualny stan floty i profilować dane pod kątem: użytkowników (np. grupa handlowców), marki i modelu pojazdów.

materiały: BIK Brokers

Ostatnie artykuły