Filmy
  • Artykuły
  • PACCAR Financial - usługi finansowania pojazów DAF

PACCAR Financial - usługi finansowania pojazów DAF

PACCAR Financial to jedna z największych na świecie firm finansowych zajmujących się branżą transportową. Już od października 2008 najlepsze usługi finansowe PACCAR Financial dostępne są także w Polsce poprzez autoryzowaną sieć dealerów firmy DAF.

PACCAR Financial jest częścią firmy PACCAR Inc. – jednego z największych producentów pojazdów ciężarowych na świecie, do której należy DAF Trucks. Początki działalności PACCAR w sektorze produktów finansowych sięgają do wczesnych lat sześćdziesiątych. Dziś w globalnym portfelu zasobów PACCAR Financial znajduje się ponad 169 tyś. ciężarówek i przyczep/naczep o całkowitej wartości aktywów ponad 11,1 miliardów dolarów.

PACCAR Financial Polska z siedzibą oddziału w Wolicy, k/Warszawy oferuje swoim klientom szeroki pakiet różnorodnych usług, z których każda została skrojona na miarę tylko i wyłącznie branży transportowej. Poza różnymi opcjami leasingu z lub bez wartości rezydualnej, w ofercie dostępne są między innymi usługi związane z podatkami drogowymi, ubezpieczeniami, kontraktami serwisowymi, itp.

Zakres usług PACCAR Financial Polska obejmuje:
- nowe ciągniki siodłowe
- używane ciągniki siodłowe
- naczepy

Produkty finansowe:
- leasing operacyjny
- leasing finansowy

Waluta rozliczenia
- złoty polski
- euro

W 2001 roku firma PACCAR Financial rozpoczęła działalność w Europie. Do dziś jej zasoby sięgnęły ponad 42 tys. ciężarówek i przyczep/naczep przy wzroście ok. 20 proc. w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Na terenie Europy PACCAR Financial oferuje detaliczne usługi finansowe w Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Niemczech, Francji, Hiszpanii i we Włoszech, i obecnie także w Polsce. Podobnie jak na pozostałych rynkach europejskich, w Polsce PACCAR Financial prowadzi działalność za pośrednictwem sieci dealerów DAF. Dzięki temu aż w trzynastu punktach w całej Polsce można skorzystać z finansowania i usług ubezpieczeniowych już w momencie dokonywania zamówienia na pojazd – to zalety kompleksowej obsługi „z jednej ręki” zgodnie z formułą one-stop shopping.

materiały: PACCAR Financial Polska

Ostatnie artykuły