Filmy

ALD Automotive z FleetPartners

Do strategicznego, globalnego porozumienia firm ALD Automotive oraz Wheels Inc. dołączył nowy członek, firma FleetPartners z siedzibą w Australii.

Nawiązanie współpracy z FleetPartners zapewnia lokalne wsparcie, istotne z punktu widzenia międzynarodowych klientów ALD Automotive, prowadzących działalności w regionie Azji i Pacyfiku.

Po uwzględnieniu 60 tys. samochodów, jakie ma pod swoją opieką FleetPartners w Australii i Nowej Zelandii, trzech partnerów obsługuje w sumie floty o łącznej liczebności 1,3 miliona pojazdów w 43 krajach, w tym w Polsce.

Nowy partner dołącza do zawartego w 2009 r. porozumienia pomiędzy ALD Automotive i działającej na rynkach Ameryki Północnej firmy Wheels Inc., które pozwoliło stworzyć produkt zarządzania flotą pojazdów o największym zasięgu geograficznym.

Nowopowstały sojusz pozwoli jego członkom przedstawiać swoją ofertę jako jeden podmiot, dzięki czemu ich międzynarodowi klienci nie tylko skorzystają z dodatkowych oszczędności, większej kontroli nad kosztami oraz przejrzystości, ale również z możliwości wynikających z dogłębnej znajomości lokalnych rynków krajowych. Nawiązanie współpracy przez ALD Automotive i Wheels Inc. z FleetPartners pozwoli międzynarodowym koncernom korzystającym z zarządzania flotą pojazdów używać jednego, kompleksowego rozwiązania we wszystkich krajach, gdzie prowadzą działalność, w tym również w Australii i Nowej Zelandii, a jednocześnie mieć pewność, że na każdym rynku mogą liczyć na wysoki standard usług oraz obsługi klienta.

Porozumienie ALD Automotive, Wheels Inc. oraz FleetPartners nie wiąże się z zakupem aktywów lub transferami akcji czy udziałów pomiędzy jego uczestnikami.

Firma Wheels Inc. jest pionierem w obszarze leasingu pojazdów, którą to usługę zaczęła świadczyć już w 1939 r., i specjalizuje się w zarządzaniu flotami pojazdów organizacji. Wheels ma pod swoja opieką 270 tys. samochodów.

FleetPartners działa w sektorze leasingu oraz zarządzania flotami pojazdów i ma pod swoją opieką ponad 60 tys. samochodów w Australii i Nowej Zelandii. Firma obsługuje zarówno międzynarodowe koncerny, małe i średnie firmy, jak i klientów indywidualnych, oferując im produkty i usługi zapewniające mobilność.

ALD Automotive należy do grupy Société Générale i specjalizuje się w świadczeniu usług wynajmu długoterminowego, finansowania oraz zarządzania flotami pojazdów. Istniejąca od 1946 r. firma zarządza parkiem ponad 900 tys. samochodów w 37 krajach i zajmuje 2. miejsce na rynku europejskim. W Polsce ALD Automotive działa od 2003 roku, zarządza flotą blisko 7 tys. pojazdów.

motoleasing.pl / ALD Automotive

Ostatnie artykuły