Filmy
  • Artykuły
  • Internet do likwidacji szkód komunikacyjnych?

Internet do likwidacji szkód komunikacyjnych?

Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają do naszego życia. Trudno dziś wyobrazić sobie realizację wielu – zarówno prywatnych, jak i służbowych – zadań bez wykorzystania internetu. Takie podejście nie tylko skraca czas ich wykonania, ale też jest wygodne, efektywne i tańsze. Jak się okazuje ma także zastosowanie przy likwidacji szkód komunikacyjnych.

O możliwości zakupu polisy ubezpieczeń komunikacyjnych przez internet zapewne wiemy już od kilku lat. Czy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że przez internet możemy też zgłosić szkodę i przeprowadzić jej likwidację?

Internet w ubezpieczeniach komunikacyjnych
Z wykorzystaniem Internetu – bez wychodzenia z domu oraz bez angażowania czasu, sił i dodatkowych środków finansowych (np. wynikających z konieczności dojazdu do ubezpieczyciela) – możemy załatwić wiele spraw związanych z ubezpieczeniem auta. Do najpopularniejszych z nich należą:
- kalkulacja polisy i jej zakup z poziomu formularza internetowego,
- porównanie ofert różnych firm ubezpieczeniowych, do czego mogą posłużyć w profesjonalne porównywarki internetowe, i wybranie tej najkorzystniejszej,
- wypowiedzenie umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC – bardzo przydatny jest tutaj generator wypowiedzenia OC wypowiadamoc.pl.

Tymczasem mało kto z nas wie, że przez Internet możemy także likwidować szkodę.

Praktyczne formularze do likwidacji szkód
Przeglądając strony internetowe firm ubezpieczeniowych, bez problemu znajdziemy blok tematyczny informujący o metodach zgłoszenia i likwidacji szkody. Szkodę można zgłosić najczęściej drogą pisemną, telefonicznie i – od niedawna – także przez internet. Jakie są podstawowe zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim jego pełna dostępność – przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Cały proces zgłoszenia szkody zajmuje przy tym ledwie kilka minut. Musimy podać wtedy podstawowe dane dotyczące szkody, a dodatkowo możemy załączyć zdjęcia i pozostałą dokumentację (np. oświadczenie sprawcy). Na stronie internetowej możemy oglądać i uczestniczyć nie tylko w poszczególnych etapach likwidacji szkody, ale też zadawać pytania w razie powstania jakichkolwiek wątpliwości.

Co ważne, cała procedura, to nie tylko duża wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy. To także znaczne przyśpieszenie całego procesu. Zastosowanie formularza internetowego usprawnia bowiem przepływ informacji pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w likwidacji szkody (klient – ubezpieczyciel – likwidator – warsztat naprawczy). Ten walor docenią zwłaszcza osoby, którym zdarzyło się już likwidować szkody metodami tradycyjnymi i wykonywać dziesiątki połączeń telefonicznych, by dowiedzieć się, co robić dalej i na jakim etapie jest ich sprawa.

Ostatnie artykuły