Pan Pani
Imię:
Nazwisko:
E-mail:
Aktualności
Test wycieraczek Bosch
obrazek
Wycieraczka Bosch Aerotwin została niekwestionowanym zwycięzcą testu wycieraczek przeprowadzonego przez ADAC.W praktycznym teście sprawdzono dziesięć ich rodzajów. Najlepszy rezultat działania w każdych warunkach zapewnia bezprzegubowa wycieraczka Aerotwin firmy Bosch, natomiast Bosch Twin Spoiler zajął trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej jako najlepsza wycieraczka przegubowa.

Wycieraczka Bosch Aerotwin okazała się niekwestionowanym zwycięzcą we wszystkich próbach cząstkowych testu. Jako jedyna ze wszystkich produktów, otrzymała ocenę ogólną bardzo dobry. Oprócz pięciu bezprzegubowych, tzw. wycieraczek płaskich lub typu aero, przetestowano także pięć wycieraczek przegubowych reprezentujących wszystkie znaczące marki wybrane na podstawie analizy rynku.

Testowano ich montaż, a przede wszystkim skuteczność oczyszczania szyb, zarówno w temperaturze letniej +20 °C, jak i zimowej -8 °C. Musiały one udowodnić swoją jakość w stanie nowym, w stanie zużycia oraz po sztucznym naświetlaniu promieniowaniem słonecznym.

Wycieraczka Aerotwin otrzymała ocenę bardzo dobry nie tylko za wysoką skuteczność pracy w dłuższym okresie użytkowania, lecz także za montaż w pojeździe i sposób zamocowania pióra. Aby jej montaż był łatwy, wprowadzono przyjazny użytkownikom sposób łączenia jej ramion z piórem. Innowacyjny, zamontowany na wycieraczce adapter pasuje do różnych typów ramion stosowanych w systemach wycieraczek bezprzegubowych samochodów dostępnych na rynku europejskim. Firma Bosch oferuje również wycieraczki Aerotwin przeznaczone do sprzedaży detalicznej, którymi można zastąpić konwencjonalną wycieraczkę przegubową.

Bosch Aerotwin, osiąga wysoką skuteczność dzięki zastosowaniu wewnętrznej szyny stabilizującej Evodium, idealnie dopasowującej się do kształtu szyby, co w konsekwencji umożliwia równomierny rozkład siły nacisku pióra i gwarantuje wysoką jakość działania. Aerodynamiczny profil zapobiega odrywaniu się jej pióra od powierzchni szyby, nawet w przypadku dużych prędkości i ma znaczący wpływ na cichą pracę. Guma wycieraczki posiada zaawansowaną konstrukcję, na którą składa się elastyczny grzbiet, odporna na zużycie krawędź oraz specjalna powłoka zmniejszająca siłę tarcia. Wysoka wytrzymałość gumy oraz równomierny rozkład siły nacisku zapewniają wycieraczkom Bosch Aerotwin dłuższą żywotność.

Przy zakupie wycieraczek warto zwrócić uwagę na ich jakość. Z badań wynika, że lepszej jakości produkty, w nieco wyższej cenie, w teście wypadły lepiej niż tanie. Ponadto kierowcy powinni sięgać po nowoczesne, płaskie wycieraczki także dlatego, że przy lepszej skuteczności oczyszczania szyb odznaczają się one także dłuższą żywotnością.

źródło: Bosch

Zadaj pytanie ekspertowi
Eksperci:

Piotr Borowski

Dyrektor Zarządzający. Członek Zarządu MAN Financial Services Poland
Zadaj pytanie - proszę wybrać eksperta:

Rozwiń listę ekspertów | Zwiń listę ekspertów
Dariusz Tucharz

Dyrektor Pionu Car Fleet Management BRE Leasing

Wybierz:


Piotr Warmuła

Z-ca Dyrektora Departamentu Sprzedaży. Odpowiedzialny za Politykę Sprzedaży EFL SA

Wybierz:


Piotr Borowski

Dyrektor Zarządzający. Członek Zarządu MAN Financial Services Poland

Wybierz:


Jowita Nowicka

Ekspert ds. finansowania pojazdów osobowych i dostawczczych do 3,5 T EFL SA

Wybierz:


Tomasz Gęsicki

Koordynator ds. leasingu BZ WBK Leasing

Wybierz:


Radosław Wnuk

Dyrektor Operacyjny odpowiedzialny za ubezpieczenia, zakupy, sprzedaż samochodów pokontraktowych LeasePlan Fleet Management

Wybierz:


Jarosław Oworuszko

Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu LeasePlan Fleet Management

Wybierz:


Waldemar Topiński

Dyrektor Departamentu Transportu i Maszyn Budowlanych VB Leasing Polska

Wybierz:Proszę wypełnć formularz i wysłać

Pytanie:

Imię:

Nazwisko:

Adres e-mail:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez MOTOLeasing.pl (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych,Dz. U. 133/97, poz. 833)

Motoleasing.pl oraz jego eksperci nie świadczą usług doradztwa prawnego. Niniejsze opinie mają charakter wyłacznie informacyjny.

Ostatnie artykuły
Konferencja Flotowe Trendy 17 marca 2015 r.
Wiedza i doświadczenie zawodowe idą w parze. Przekonali się o tym uczestnicy konferencji Flotowe Trendy 2015, którą 17 marca 2015 r., w Warszawie, zorganizował magazyn „EuroFlota”. W salach konferencyjnych Sound Garden Hotel spotkało si...
czytaj więcej...
Nowe BMW serii 1
Dalece zmodyfikowany przedni i tylny pas, wyrafinowana atmosfera premium we wnętrzu i zupełnie nowe rezerwy mocy pod maską – to wszystko elementy jeszcze bardziej ekspresyjnego, sportowego i wydajnego BMW serii 1 (średnie zużycie paliwa 8,0...
czytaj więcej...
Więcej:

Ostatnie wywiady
Thomas Wolf - Szef Obsługi Flotowej Continental
Pan Thomas Wolf zajmuje się w Firmie Continental obsługą klientów flotowych w zakresie ogumienia. Poprosiliśmy o rozmowę na ten temat

Ró...
czytaj więcej...
Dyrektor Zarządzający LeasePlan Fleet Management Polska Sławomir Wontrucki
LeasePlan Fleet Management Polska utrzymuje pozycję głównego gracza branży wynajmu długoterminowego. Spółka finansuje i zarządza flotą ju...
czytaj więcej...
Więcej: