Pan Pani
Imię:
Nazwisko:
E-mail:
Aktualności
Test wycieraczek Bosch
obrazek
Wycieraczka Bosch Aerotwin została niekwestionowanym zwycięzcą testu wycieraczek przeprowadzonego przez ADAC.W praktycznym teście sprawdzono dziesięć ich rodzajów. Najlepszy rezultat działania w każdych warunkach zapewnia bezprzegubowa wycieraczka Aerotwin firmy Bosch, natomiast Bosch Twin Spoiler zajął trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej jako najlepsza wycieraczka przegubowa.

Wycieraczka Bosch Aerotwin okazała się niekwestionowanym zwycięzcą we wszystkich próbach cząstkowych testu. Jako jedyna ze wszystkich produktów, otrzymała ocenę ogólną bardzo dobry. Oprócz pięciu bezprzegubowych, tzw. wycieraczek płaskich lub typu aero, przetestowano także pięć wycieraczek przegubowych reprezentujących wszystkie znaczące marki wybrane na podstawie analizy rynku.

Testowano ich montaż, a przede wszystkim skuteczność oczyszczania szyb, zarówno w temperaturze letniej +20 °C, jak i zimowej -8 °C. Musiały one udowodnić swoją jakość w stanie nowym, w stanie zużycia oraz po sztucznym naświetlaniu promieniowaniem słonecznym.

Wycieraczka Aerotwin otrzymała ocenę bardzo dobry nie tylko za wysoką skuteczność pracy w dłuższym okresie użytkowania, lecz także za montaż w pojeździe i sposób zamocowania pióra. Aby jej montaż był łatwy, wprowadzono przyjazny użytkownikom sposób łączenia jej ramion z piórem. Innowacyjny, zamontowany na wycieraczce adapter pasuje do różnych typów ramion stosowanych w systemach wycieraczek bezprzegubowych samochodów dostępnych na rynku europejskim. Firma Bosch oferuje również wycieraczki Aerotwin przeznaczone do sprzedaży detalicznej, którymi można zastąpić konwencjonalną wycieraczkę przegubową.

Bosch Aerotwin, osiąga wysoką skuteczność dzięki zastosowaniu wewnętrznej szyny stabilizującej Evodium, idealnie dopasowującej się do kształtu szyby, co w konsekwencji umożliwia równomierny rozkład siły nacisku pióra i gwarantuje wysoką jakość działania. Aerodynamiczny profil zapobiega odrywaniu się jej pióra od powierzchni szyby, nawet w przypadku dużych prędkości i ma znaczący wpływ na cichą pracę. Guma wycieraczki posiada zaawansowaną konstrukcję, na którą składa się elastyczny grzbiet, odporna na zużycie krawędź oraz specjalna powłoka zmniejszająca siłę tarcia. Wysoka wytrzymałość gumy oraz równomierny rozkład siły nacisku zapewniają wycieraczkom Bosch Aerotwin dłuższą żywotność.

Przy zakupie wycieraczek warto zwrócić uwagę na ich jakość. Z badań wynika, że lepszej jakości produkty, w nieco wyższej cenie, w teście wypadły lepiej niż tanie. Ponadto kierowcy powinni sięgać po nowoczesne, płaskie wycieraczki także dlatego, że przy lepszej skuteczności oczyszczania szyb odznaczają się one także dłuższą żywotnością.

źródło: Bosch

Zadaj pytanie ekspertowi
Eksperci:

Tomasz Gęsicki

Koordynator ds. leasingu BZ WBK Leasing
Zadaj pytanie - proszę wybrać eksperta:

Rozwiń listę ekspertów | Zwiń listę ekspertów
Dariusz Tucharz

Dyrektor Pionu Car Fleet Management BRE Leasing

Wybierz:


Piotr Borowski

Dyrektor Zarządzający. Członek Zarządu MAN Financial Services Poland

Wybierz:


Jowita Nowicka

Ekspert ds. finansowania pojazdów osobowych i dostawczczych do 3,5 T EFL SA

Wybierz:


Tomasz Gęsicki

Koordynator ds. leasingu BZ WBK Leasing

Wybierz:


Radosław Wnuk

Dyrektor Operacyjny odpowiedzialny za ubezpieczenia, zakupy, sprzedaż samochodów pokontraktowych LeasePlan Fleet Management

Wybierz:


Jarosław Oworuszko

Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu LeasePlan Fleet Management

Wybierz:


Waldemar Topiński

Dyrektor Departamentu Transportu i Maszyn Budowlanych VB Leasing Polska

Wybierz:Proszę wypełnć formularz i wysłać

Pytanie:

Imię:

Nazwisko:

Adres e-mail:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez MOTOLeasing.pl (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych,Dz. U. 133/97, poz. 833)

Motoleasing.pl oraz jego eksperci nie świadczą usług doradztwa prawnego. Niniejsze opinie mają charakter wyłacznie informacyjny.

Ostatnie artykuły
Leasing samochodu dla nowej firmy
Nowi przedsiębiorcy już na początku działalności muszą podjąć nie zawsze łatwą decyzję o sposobie finansowania firmowego auta. Jedną z najpopularniejszych form wśród firm jest leasing, który bardzo dobrze sprawdza się również w p...
czytaj więcej...
Naczepa Krone nr 30.000 od Pozkrone
Jubileuszowy pojazd w Polsce. Omega Pilzno otrzymała od Pozkrone naczepę nr 30.000. Bernard Krone i Tomasz Kujawa przekazali 21 maja 2015 r. ten jubileuszowy pojazd - chłodnię Krone Cool Liner, dla przedsiębiorstwa transportowego Om...
czytaj więcej...
Więcej:

Ostatnie wywiady
Leszek Witczak - Menedżer ds. samochodów modyfikowanych i adaptacji w Renault Polska.
8,5 euro może zaszkodzić...

Rozmowa z Leszkiem Witczakiem - Menedżerem ds. samochodów modyfikowanych i adaptacji w Renault Polska.

Czy kl...
czytaj więcej...
Thomas Wolf - Szef Obsługi Flotowej Continental
Pan Thomas Wolf zajmuje się w Firmie Continental obsługą klientów flotowych w zakresie ogumienia. Poprosiliśmy o rozmowę na ten temat

Ró...
czytaj więcej...
Więcej: