Pan Pani
Imię:
Nazwisko:
E-mail:
Aktualności
Test wycieraczek Bosch
obrazek
Wycieraczka Bosch Aerotwin została niekwestionowanym zwycięzcą testu wycieraczek przeprowadzonego przez ADAC.W praktycznym teście sprawdzono dziesięć ich rodzajów. Najlepszy rezultat działania w każdych warunkach zapewnia bezprzegubowa wycieraczka Aerotwin firmy Bosch, natomiast Bosch Twin Spoiler zajął trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej jako najlepsza wycieraczka przegubowa.

Wycieraczka Bosch Aerotwin okazała się niekwestionowanym zwycięzcą we wszystkich próbach cząstkowych testu. Jako jedyna ze wszystkich produktów, otrzymała ocenę ogólną bardzo dobry. Oprócz pięciu bezprzegubowych, tzw. wycieraczek płaskich lub typu aero, przetestowano także pięć wycieraczek przegubowych reprezentujących wszystkie znaczące marki wybrane na podstawie analizy rynku.

Testowano ich montaż, a przede wszystkim skuteczność oczyszczania szyb, zarówno w temperaturze letniej +20 °C, jak i zimowej -8 °C. Musiały one udowodnić swoją jakość w stanie nowym, w stanie zużycia oraz po sztucznym naświetlaniu promieniowaniem słonecznym.

Wycieraczka Aerotwin otrzymała ocenę bardzo dobry nie tylko za wysoką skuteczność pracy w dłuższym okresie użytkowania, lecz także za montaż w pojeździe i sposób zamocowania pióra. Aby jej montaż był łatwy, wprowadzono przyjazny użytkownikom sposób łączenia jej ramion z piórem. Innowacyjny, zamontowany na wycieraczce adapter pasuje do różnych typów ramion stosowanych w systemach wycieraczek bezprzegubowych samochodów dostępnych na rynku europejskim. Firma Bosch oferuje również wycieraczki Aerotwin przeznaczone do sprzedaży detalicznej, którymi można zastąpić konwencjonalną wycieraczkę przegubową.

Bosch Aerotwin, osiąga wysoką skuteczność dzięki zastosowaniu wewnętrznej szyny stabilizującej Evodium, idealnie dopasowującej się do kształtu szyby, co w konsekwencji umożliwia równomierny rozkład siły nacisku pióra i gwarantuje wysoką jakość działania. Aerodynamiczny profil zapobiega odrywaniu się jej pióra od powierzchni szyby, nawet w przypadku dużych prędkości i ma znaczący wpływ na cichą pracę. Guma wycieraczki posiada zaawansowaną konstrukcję, na którą składa się elastyczny grzbiet, odporna na zużycie krawędź oraz specjalna powłoka zmniejszająca siłę tarcia. Wysoka wytrzymałość gumy oraz równomierny rozkład siły nacisku zapewniają wycieraczkom Bosch Aerotwin dłuższą żywotność.

Przy zakupie wycieraczek warto zwrócić uwagę na ich jakość. Z badań wynika, że lepszej jakości produkty, w nieco wyższej cenie, w teście wypadły lepiej niż tanie. Ponadto kierowcy powinni sięgać po nowoczesne, płaskie wycieraczki także dlatego, że przy lepszej skuteczności oczyszczania szyb odznaczają się one także dłuższą żywotnością.

źródło: Bosch

Zadaj pytanie ekspertowi
Eksperci:

Jowita Nowicka

Ekspert ds. finansowania pojazdów osobowych i dostawczczych do 3,5 T EFL SA
Zadaj pytanie - proszę wybrać eksperta:

Rozwiń listę ekspertów | Zwiń listę ekspertów
Dariusz Tucharz

Dyrektor Pionu Car Fleet Management BRE Leasing

Wybierz:


Piotr Warmuła

Z-ca Dyrektora Departamentu Sprzedaży. Odpowiedzialny za Politykę Sprzedaży EFL SA

Wybierz:


Piotr Borowski

Dyrektor Zarządzający. Członek Zarządu MAN Financial Services Poland

Wybierz:


Jowita Nowicka

Ekspert ds. finansowania pojazdów osobowych i dostawczczych do 3,5 T EFL SA

Wybierz:


Tomasz Gęsicki

Koordynator ds. leasingu BZ WBK Leasing

Wybierz:


Radosław Wnuk

Dyrektor Operacyjny odpowiedzialny za ubezpieczenia, zakupy, sprzedaż samochodów pokontraktowych LeasePlan Fleet Management

Wybierz:


Jarosław Oworuszko

Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu LeasePlan Fleet Management

Wybierz:


Waldemar Topiński

Dyrektor Departamentu Transportu i Maszyn Budowlanych VB Leasing Polska

Wybierz:Proszę wypełnć formularz i wysłać

Pytanie:

Imię:

Nazwisko:

Adres e-mail:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez MOTOLeasing.pl (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych,Dz. U. 133/97, poz. 833)

Motoleasing.pl oraz jego eksperci nie świadczą usług doradztwa prawnego. Niniejsze opinie mają charakter wyłacznie informacyjny.

Ostatnie artykuły
Prapremiera nowego Volvo XC90
Po miesiącach spekulacji nadszedł moment, na który od dawna czekał cały motoryzacyjny świat. Na zamkniętej prezentacji w Sztokholmie Volvo po raz pierwszy pokazało swój flagowy model – nowe XC90. Samochód został od podstaw zaprojektow...
czytaj więcej...
Flota w wynajmie długoterminowym
Wynajem długoterminowy, zwany również Full Service Leasingiem to produkt oparty na leasingu z wysoką wartością rezydualną. Obejmuje on jednak nie tylko finansowanie pojazdów, ale i pełen katalog usług zarządzania samochodami, czyli outs...
czytaj więcej...
Więcej:

Ostatnie wywiady
Dyrektor Zarządzający LeasePlan Fleet Management Polska Sławomir Wontrucki
LeasePlan Fleet Management Polska utrzymuje pozycję głównego gracza branży wynajmu długoterminowego. Spółka finansuje i zarządza flotą ju...
czytaj więcej...
Główny projektant ŠKODY Jozef Kabaň o nowej Fabii.
Główny projektant ŠKODY Jozef Kabaň mówi o oczekiwaniach wobec formy i funkcji nowej ŠKODY Fabia.

Parę miesięcy temu ŠKODA VisionC ...
czytaj więcej...
Więcej: