Filmy
  • Aktualności
  • Przewoźnicy zadowoleni z systemu monitorowania ciśnienia

Przewoźnicy zadowoleni z systemu monitorowania ciśnienia

Wyższa wydajność dzięki systemowi ContiPressureCheck™
System monitorowania ciśnienia w ogumieniu cieszy się doskonałą opinią wśród przewoźników


• ContiPressureCheck™ pozwala obniżyć koszty dzięki niższemu zużyciu paliwa i wydajniejszemu zarządzaniu ogumieniem
• Niższy poziom uszkodzeń, wyższa wartość karkasów
• Pozytywne opinie dotyczące praktyczności systemu

Koszty eksploatacji pojazdów od kilku lat przyprawiają właścicieli firm transportowych, działających w segmencie przewozów pasażerskich i towarowych, o ból głowy. Fakt ten potwierdzony został licznymi ankietami oraz badaniami rynku. Najważniejszym i najbardziej skutecznym działaniem umożliwiającym odniesienie sukcesu w branży stało się ograniczanie wszelkich możliwych wydatków. Dzięki systemowi monitorowania ciśnienia w ogumieniu ContiPressureCheck™, Continental pomaga firmom transportowym utrzymać koszty w ryzach – niewłaściwe ciśnienie w oponach wiąże się, bowiem z koniecznością ponoszenia ogromnych wydatków.

Już nawet nieznacznie niedopompowana opona podlega zdecydowanie większym odkształceniom, co znacznie skraca jej żywotność. Z badań wynika, że ciśnienie w oponach pojazdów użytkowych, poruszających się po naszych drogach, jest za niskie średnio o 12 %. W większości przypadków ubytek ciśnienia pojawia się stopniowo i jest przyczyną ponad 90 % awarii ogumienia. Jeżeli natomiast ciśnienie w oponie jest za wysokie, to ulega ona szybszemu lub nierównomiernemu zużyciu, co także powoduje konieczność jej przedwczesnej wymiany. Krótkie czasy żywotności opony wiążą się z dodatkowymi wydatkami ponoszonymi przez operatorów flot. Często liczone są one w dziesiątkach tysięcy euro, w zależności od wielkości floty. Optymalne ciśnienie w ogumieniu natomiast sprawia, że karkasy zachowują zdolność do bieżnikowania, a tym samym swą wartość.

Obliczenia przeprowadzone przez Continental dla pojazdów ciężarowych wykazują, że zwiększone opory toczenia, wynikające ze zbyt niskiego ciśnienia w oponach, wiążą się z wyższymi kosztami paliwa. Przy cenie oleju napędowego równej około 1,3 EUR za litr, daje to łącznie nawet 1 000 EUR rocznie dla każdego pojazdu.

System ContiPressureCheck™ może zapobiec takim dodatkowym wydatkom. System daje dostęp do dokładnych danych dotyczących ciśnienia i temperatury ogumienia i pełni rolę ważnego wskaźnika pomagającego w ograniczaniu zużycia paliwa oraz zarządzaniu ogumieniem floty. Umożliwia on kierowcy monitorowanie stanu opon w czasie rzeczywistym oraz natychmiastową reakcję, jeżeli wartość ciśnienia spadnie poniżej określonego poziomu. System składa się z jednego nadajnika o długości 2 cm i wadze poniżej 20 gram. W nadajniku tym, przymocowanym do wewnętrznej strony opony za pomocą specjalnego, gumowego kontenera, znajdują się dwa czujniki oraz procesor. Po wymianie opony nadajnik można wyjąć z kontenera i zamontować w innym kole. Bateria nadajnika wystarcza na sześć lat lub około 600 000 kilometrów przebiegu. W skład systemu wchodzi również odbiornik zamocowany do ramy pojazdu oraz wyświetlacz w kabinie kierowcy. ContiPressureCheck współpracuje z oponami wszystkich marek oraz wszystkimi pojazdami.

– Dzięki systemowi ContiPressureCheck™ przewoźnicy oszczędzają konkretne kwoty, gdyż pozwala on na maksymalizację żywotności opony przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa. Nie dziwi, więc fakt, że ContiPressureCheck™ spotkał się z tak wyjątkowo dobrym przyjęciem na rynku. Jesteśmy niezwykle dumni z pozytywnych opinii płynących od klientów z całego świata, którzy doceniają praktyczność rozwiązania ContiPressureCheck™” – powiedział Herbert Mensching, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Opon do Pojazdów Ciężarowych na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA).

ContiPressureCheck zyskał uznanie przewoźników dzięki poprawie wydajności ich flot. Bezsprzeczne oszczędności czasowe i kosztowe, wyższy poziom niezawodności dla klientów. Peter Gheeraert, właściciel i dyrektor belgijskiej firmy Transport Gheeraert z siedzibą w podbrugijskiej miejscowości Loppem: „Od kiedy zaczęliśmy korzystać z systemu ContiPressureCheck™, zanotowaliśmy znaczący spadek kosztów oleju napędowego, liczby uszkodzonych opon oraz wydatków serwisowych. Nie jest to jedynie oszczędność czasu i pieniędzy – teraz możemy zaoferować naszym klientom usługi o znacznie wyższym poziomie niezawodności. System jest łatwy w montażu i użytkowaniu. Do pozostałych korzyści związanych z jego użytkowaniem należą: ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa kierowców, towarów i pojazdów dzięki ograniczeniu ryzyka eksplozji opony”.

O firmie Transport Gheeraert
Siedziba: Loppe k. Brugii, Belgia
Rok założenia: 1951
Flota: 80 ciągników, 120 naczep

Karkasy wyeksploatowanych opon doskonale nadają się do ponownego bieżnikowania
Alfredo Maia, właściciel firmy Transmaia Transporte z Portugalii: „Nasze opony wyposażone w czujniki systemu ContiPressureCheck™ pokonują zdecydowanie więcej kilometrów. Po zakończeniu ich eksploatacji karkasy są w idealnym stanie i doskonale nadają się do bieżnikowania, co pozwala nam zaoszczędzić na zakupie nowego ogumienia. Dzięki ContiPressureCheck wydajemy też zdecydowanie mniej na usługi assistance. W przypadku nagłego spadku ciśnienia lub innych komplikacji, takich jak zablokowany hamulec lub awaria łożyska koła, system natychmiast aktywuje alarm, a nasi kierowcy mogą zareagować zanim dojdzie do poważnych uszkodzeń. Nasi kierowcy są pod ogromnym wrażeniem intuicyjnej obsługi systemu ContiPressureCheck™. W szczególności doceniają poczucie bezpieczeństwa, jakie im on zapewnia”.

O firmie Transmaia Transporte
Siedziba: São Mamede de Coronado, Portugalia
Rok założenia: 1982
Flota: 200 ciągników i naczep

Brak przestojów spowodowanych problemami z ogumieniem
Stefan Rinker, kierownik warsztatu obsługującej pojazdy ciężarowe i autobusy firmy Sieckendiek, która posiada także autoryzację MAN, z siedzibą w Versmold-Peckeloh w Niemczech: „Od kiedy zamontowaliśmy system ContriPressureCheck™, w naszych pojazdach nie dochodzi do żadnych przestojów powodowanych problemami z ogumieniem – całkowicie przekonaliśmy się do tego systemu i zdecydowanie go polecamy. Działa doskonale”.

O firmie Fritz Sieckendiek GmbH & Co. KG / Sieckendiek Truck & Bus Service
Siedziba: Versmold-Peckeloh, Niemcy
Rok założenia: 1965/1978
Flota: Ponad 40 autobusów i autokarów

Ostatnie artykuły