Filmy
  • Aktualności
  • Pierwsze zwycięstwo auta hybrydowego w wyścigu

Pierwsze zwycięstwo auta hybrydowego w wyścigu

Toyota Supra jest drugim autem hybrydowym, które startowało w wyścigu „Tokashi 24” jego poprzednikiem był Lexus GS450h i zajął 17 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Dzięki uczestnictwu aut hybrydowych w sporcie inżynierowie mają nadzieję odkryć nowe metody usprawnienia silników hybrydowych montowanych w samochodach produkowanych seryjnie, wysiłki konstruktorów dotyczą wagi i wydajności silników. Już w drugim roku uczestnictwa w zawodach Toyota wykorzystała dane zebrane w poprzednim sezonie do stworzenia nowego wyścigowego pojazdu hybrydowego Supra HV-R została stworzona na bazie ikony sportów motorowych czyli Toyoty Supra GT która odnosiła ogromne sukcesy w wyścigach w Japonii. Auto zostało zmodyfikowane i wyposażone w specjalny wyścigowy system hybrydowy. Aby usprawnić proces regeneracji energii oraz wydajności auta podczas wyścigu dwie istotne technologie zostały zastosowane w tym modelu: